Ballina Sport Lajmi i fundit/ Tragjedi në SHBA, shuhet legjenda e basketbollit amerikan

Lajmi i fundit/ Tragjedi në SHBA, shuhet legjenda e basketbollit amerikan

20
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Shuhet legjenda e basketbollit amerikan dhe botëror, Kobe Bryant. Sipas asaj që shkruan gjermania “Bild”, shkak është bërë rrëzimi i helikopterit me të cilin po udhëtonte ish ylli i NBA.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Kaliforni, ku 41-vjeçari po udhëtonte së bashku me 4 persona të tjerë në bordin e helikopterit të tij privat. Bashkë me të kanë gjetur vdekjen edhe anëtarët e tjerë të ekuipazhit. Për fat të mirë, në bord nuk kanë qenë bashkëshortja e Bryant dhe 3 vajzat e tij.

---- ----
----
-----
-----