Ballina Lajme nacionale Lajmi i Fundit/ Rama çon në gjyq gazetarin e BILD: Shihemi në...

Lajmi i Fundit/ Rama çon në gjyq gazetarin e BILD: Shihemi në gjykatat gjermane

27
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar përballjen në gjykatë me gazetarin e BILD, Peter Tiede, pas publikimit të disa përgjimeve për blerjen e votave në Shqipëri.

“Kam vendosur ta çoj në gjykatat gjermane këtë gazetar dhe në atë vend të bekuar, ku drejtësia nuk bën lojra me sekretet hetimore e ku dinjiteti i njerëzve dhe i shteteve respektohet si vlerë e pacënueshme, le të shohim kush është me të drejtën në këtë histori drejtësie të munguar!”, shkruan Edi Rama.

Gazeta SHQIP

---- ----
-----