Ballina Lajme Bota/Rajoni Lajmi i fundit/ Panik në Turqi, vendi goditet nga një tërmet 6.9...

Lajmi i fundit/ Panik në Turqi, vendi goditet nga një tërmet 6.9 i shkallës rihter

42
SHPËRNDAJE

Një tërmet me magnitudë 6.9 i shkallës rihter raportohet të ketë rënë para pak minutash në Turqi.

Tërmeti sapo ka rënë dhe akoma nuk ka të dhëna se ku ka qenë epiqendra apo nëse ka dëme.

Tërmeti ka pasur epiqendër 9 kilometra larg Sivrice, 19 larg Çüngüş, 33 kilometra larg Elazığ.

-----