Ballina Lajme nacionale LAJMI I FUNDIT: Grabitje e armatosur në në një bankë, grabitësit gjuajnë...

LAJMI I FUNDIT: Grabitje e armatosur në në një bankë, grabitësit gjuajnë me armë policinë

169
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një grabitje e armatosur ka ndodhur para pak çastesh në Shtime.

Sot rreth orës 08:15, në rrugën “Tahir Sinani”, në Shtime, ka ndodhur një rast grabitje me ar më kur në lokalet e bankës kanë hyrë katër persona të ar matosur me ar më të gjata dhe nën kërcënimin e ty re nga punëtorja kanë kërkuar që t’i dorëzojë paratë nga arka, shuma nuk dihet momentalisht.

Me këtë rast ka pasur edhe shkrepje ar me në ajër nga ana e një të dyshuari, por nuk ka persona të lënduar.

Të dyshuarit janë larguar nga vendi i ngjarjes me automjet kombi dhe policia gjatë ndjekjes të të dyshuarve ka pasur gjuajtje me ar më nga ana e të dyshuarve në drejtim të automjetit të policisë,por nuk ka pasur të lënduar.

Janë duke u marrë të gjitha veprimet policore për identifikimin e personave të dyshur dhe prangosjen e tyre.

---- ----
----
----- ----
-----