Ballina Lajme nacionale “Lajm i mirë për Shqipërinë”/Rama uron Ursula von der Leyen për zgjedhjen...

“Lajm i mirë për Shqipërinë”/Rama uron Ursula von der Leyen për zgjedhjen në KE

9
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Pas zgjedhjes së Ursula von der Leyen në krye të Komisonit Europian, ka reaguar kryeministri Edi Rama. “Lajm i mirë për Europën, po edhe për Shqipërinë që pas votimit të sotëm”, e cilëson Rama.

Postimi

Lajm i mirë për Europën, po edhe për Shqipërinë që pas votimit të sotëm, në krye të Komisionit Europian do të jetë Ursula von der Leyen, një grua e spikatur dhe një europeiste e palëkundur

---- ----
----
-----
-----