Ballina Lajme nacionale Lajm i fundit/ Berisha si Meta, sulmon Sorosin: Reformën në drejtësi ia...

Lajm i fundit/ Berisha si Meta, sulmon Sorosin: Reformën në drejtësi ia fali Ramës!

16
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Ish-kryeministri Sali Berisha, i cili qëndronte në heshtje prej kohësh, pavarësisht zhvillimeve të ndezura politike në vend, ka folur sot për mediat në dalje të selisë së PD.

Duke vlerësuar bojkotin e shqiptarëve ndaj 30 qershorit, Berisha mori në mbrojtje presidentin Ilir Meta për dekretin e tij dhe Lulzim Bashën që vendosi të mos i hedhë benzinë zjarrit të një përplasje civile.

Por, ish-kryeministri iu “përvesh” ashtu si Meta dy ditë më parë, miliarderit George Soros dhe kryeministrit Edi Rama, duke i fajësuar për atë që e quajti Pseudoreforma në Drejtësi.

“Nuk jam kundër, nëse drejtësia do kishte hetuar s’do ishte kurrë kjo situatë në Shqipëri. Po ishte ajo pseudoreformë e George Soros që i dha Edi Ramës të gjitha pushtetet dhe e zhyti drejtësinë në narko-drejtësi. Mafia nuk heton veten e vetë, ndaj shqiptarëve mos i sugjeroni gjëra galante, sikur këtu është një vend me demokraci, dhe jo demokraci në ndërtim në sipër”, tha ai.

---- ---- ----
-----