Ballina Lajme nacionale Lajçak: Kosovës i duhet një marrëveshje gjithëpërfshirëse

Lajçak: Kosovës i duhet një marrëveshje gjithëpërfshirëse

11
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Emisari special i BE-së për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak, përmes një postimi në Twitter ka thënë se Kosovës i duhet dialogu dhe një marrëveshje gjithëpërfshirëse.

Lajçak ka treguar se çfarë u bisedua në takimin që pati sot me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi.

“Pata një bisedë shumë të mirë dhe të thellë me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi. U pajtuam se Kosovës i duhet dialogu dhe i duhet një marrëveshje gjithpërfshirëse”, ka shkruar Lajçak./21Media

The post Lajçak: Kosovës i duhet një marrëveshje gjithëpërfshirëse appeared first on RTV21.

---- ----
----
----- ----
-----