Ballina Lajme nacionale Lajçak: Kosova ka nevojë për dialog dhe për marrëveshjen gjithëpërfshirëse

Lajçak: Kosova ka nevojë për dialog dhe për marrëveshjen gjithëpërfshirëse

11
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Vizita e përfaqësuesit të BE-së, Lajçak në Kosovë.-Thaçi: Njohja reciproke garanton stabilitet në rajon


I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak në ditë e dytë të vizitës së tij në Kosovë, ka zhvilluar takimet me udhëheqësit e institucioneve dhe me liderët e partive politike. Lajcak tha se Kosova ka nevojë për arritjen e marrëveshjes gjithëpërfshirëse me Serbinë. Ndërsa, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka theksuar se vetëm me marrëveshje finale me njohje reciproke mund të garantohet stabiliteti në rajon.(Teksti-Burim ZARIQI,kamera-Lulzim FANA)/21Media

The post Lajçak: Kosova ka nevojë për dialog dhe për marrëveshjen gjithëpërfshirëse appeared first on RTV21.

---- ----
----
----- ----
-----