Ballina Lajme Bota/Rajoni Ky është qeni qe Donald Trump i jep merita për kapjen dhe...

Ky është qeni qe Donald Trump i jep merita për kapjen dhe vrasjen e al-Baghdadit

74
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Abu Bakr al-Bagdadi nuk jeton më.

Donald Trump ka bërë një postim interesant në Tëitter, duke i dhënë merita një qeni për kapjen dhe vrasjen e liderit të ISISI, Abu Bakr al-Baghdad.

Ai ka publikuar një foto të qenit duke thënë se ai ka bërë një punë të mrekullueshme në kapjen dhe vrasjen e Abu Bakr al-Bagdadi.

Ne kemi deklasifikuar një fotografi të qenit të mrekullueshëm (emri nuk i është deklasifikuar) që ka bërë PUNË TË MREKULLUESHME në kapjen dhe vrasjen e liderit të ISIS’it, Abu Bakr al-Baghdadi”, ka shkruar Trump.

Ndryshe, Trump ka njoftuar në fundjavë se ushtria amerikane e ka vrarë kreun e ISIS’it.

---- ----
----
----- ----
-----