Ballina Lajme nacionale Ky është personi që humbi jetën gjatë fluturimit me parashutë në Prizren

Ky është personi që humbi jetën gjatë fluturimit me parashutë në Prizren

65
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Ky është 45-vjeçari që vdiq në aksidentin tragjik me paragllajd në Prizren.

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë të shtunë në Prizren.

Gjatë fluturimit me paragllajd një person ka mbetur i vdekur, ndërsa një tjetër ka pësuar lëndime të rënda.

Këtë e ka bërë të ditur për Telegrafin, zëdhënësi i Policisë Rajonale të Prizrenit, Shaban Osmanollaj.

“Rreth orës 13:00, policia ka marrë një njoftim rreth një incidenti të ndodhur në një zonë të fluturimeve me paragllajd. Në parashutë kanë qenë dy persona, meshkuj. Nga informatat e para, njëri ka ndërruar jetë, ndërsa tjetri ka pësuar lëndime të rënda dhe është duke u trajtuar në Spitalin Rajonal në Prizren”, ka thënë Osmanollaj.
Mësohet se personi që mbeti i vdekur si pasojë e këtij aksidenti tragjik është Artan Venhari, 45-vjeçar.

Për vdekjen e Artanit, ka shkruar ish-deputeti Ilir Deda dhe Ish-ambasadori i Kosovës në Suedi dhe drejtori ekzekutiv i Institutit KIPRED, Lulzim Peci.

“Shumë herët na la Artan! Pushove pikërisht në lirinë e qetësinë që e kishe gjet në ajër. Prehu në paqe mik i dashtun”, ka shkruar Deda.

Ndërkaq Peci la ngushëlluar familjen Venhari, duke thënë se Artani ka qenë njeri i dashur dhe koleg i shkëlqyer.

---- ----
----
----- ----
-----