Ballina Lajme nacionale Ky është parashikimi i motit për të premten dhe të shtunën

Ky është parashikimi i motit për të premten dhe të shtunën

27
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Mot i ndryshushëm do të mbaj në dy ditët e ardhshme.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot dhe nesër do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat më të theksuara do të jenë rrëzë maleve.

Sipas institutit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet ndjeshëm parashihet të rriten, duke shënuar vlerat ndërmjet 23-25 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes e lehtë deri mesatare.

---- ----
----
----- ----
-----