Ballina Lajme vendore Ky është njeriu i cili sulmoi Murat Muratin me çekan në kokë...

Ky është njeriu i cili sulmoi Murat Muratin me çekan në kokë (FOTO)

3910
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një i ri rom nga Bujanoci, sulmoi Murat Murati me çekan në kokë dhe duke i shkaktuar lëndime të rënda trupore.

Policia ka arritur të identifikoi dhe të arrestoi të dyshuarin e kësaj vepre penale.

Ai është Vadzid Abedini, 29 vjeçar i përkatësisë rome nga Bujanoci.

Vadzid Abedini është arrestuar dhe po mbahet në paraburgim, ndërsa LuginaLajm merr vesh se arrestimi i të akuzuarit është bërë në në bashkëpunim të familjarëve të tij me policinë lokale.

Kujtojmë se, Vadzid Abedini përveç që e kishte giditur disa herë Murat Muratin me çekan në kokë, ai më pas edhe i’a kishte grabitur mbi 8 mijë euro, derisa mësuesin Murat e kishte lënë pa ndjenja dhe akoma po lufton për jetën në Qendrën Klinike Universitare në Nish.

---- ----
-----