Ballina Lajme nacionale Ky është moti që na pret javën e ardhshme

Ky është moti që na pret javën e ardhshme

35
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Mot i nxehtë do të mbajë në vendin tonë.

Ditëve të fundjavës mbi rajonin tonë do të shtrihen fusha të presionit të lartë, ndërsa nga Afrika veriore masa më të nxehta ajrore do të depërtojnë edhe mbi vendin tonë, që do të kushtëzojnë mot të nxehtë dhe kryesisht me diell.

Nga dita e martë, në lindje të rajonit, do të depërtojnë turbullira nga Europa verilindore, që do të sjellin mundësi për reshje lokale shiu, si dhe rënie të lehtë të temperaturave rreth vlerave mesatare.

---- ----
----
-----
-----