Ballina Lajme nacionale Ky është i ftuari i radhës nga Specialja

Ky është i ftuari i radhës nga Specialja

35
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Po vazhdojnë ftesat e Gjykatës Speciale për ish-përfaqësuesit e UÇK-së.

Gjykata Speciale e ka ftuar edhe asambleistin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës në Kuvendin Komunal të Prizrenit, Alush Shala.

Shala e ka konfirmuar nëpërmjet llogarisë në Facebook.

Ai tha se do t’i përgjigjet ftesës edhe pse është e padrejtë.

Gjatë ditës nga kjo gjykatë është ftuar edhe Zafir Berisha.

Ja postimi i Alush Shalës:

I dashur populli i Kosovës të respektuar bashkluftëtar,ju nioftoj se para pak qastësh pranova ftesën si deshmitar nga dhomat e specializuar në Hagë.Natyrisht që do i përgjigjëm pozitivisht kësaj ftese,edhe pse është e pa drejt.Rroft UÇK-ja lavdi Dëshmorëvr dhe të gjithë të rënëvr për lirin e Kosovës.

---- ----
----
----- ----
-----