Ballina Shëndetësi Ky është fruti që iu ndalon të plakeni

Ky është fruti që iu ndalon të plakeni

21
SHPËRNDAJE

Ndërsa gratë këshillohen për t’u ushqyer me më shumë kalcium dhe hekur, meshkujt duhet më shpesh të konsumojë ushqime të pasura me proteina dhe kalori, transmeton lajmi.net.

Sidoqoftë, vera është koha e përkryer për të ndryshuar zakonet e këqija dhe të vendosni një dietë të shëndetshme.

Meshkujt rekomandohen të hanë më shumë boronica, pasi ato janë të pasura me vitamina A, B dhe C, si dhe antioksidues që mbrojnë shëndetin mendor dhe trurin nga dëmtimi.

Boronicat e errëta janë veçanërisht të dobishme për zemrën dhe metabolizmin te meshkujt, pasi ato ngadalësojnë plakjen tek ta. /Lajmi.net/

-----