Ballina Lajme nacionale Kuvendi voton Ligjin për Sponsorizime në Sport e Kulturë

Kuvendi voton Ligjin për Sponsorizime në Sport e Kulturë

15
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Kuvendi i Kosovës ka votuar Ligjin për Sponsorizime në Sport e Kulturë.

Me 74 vota pro, Ligji për sponsorizime ka kaluar në Kuvendin e Kosovës.

Deputetët votuan për harmonizimin e Ligjit për Sponsorizime në Fushën e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, me Projektligjin për Tatimin në të Ardhurat e Korporatave. /ORAinfo/

---- ---- ----
-----