Ballina Lajme nacionale Kuvendi merr vendim: Hiqet monopoli për homologimin e veturave

Kuvendi merr vendim: Hiqet monopoli për homologimin e veturave

19
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Hiqet monopoli lidhur me shërbimin e homologimit të veturave.

Me 62 vota për, Kuvendi i Kosovës ka miratuar rezolutën për heqjen e monopolit lidhur me shërbimin e homologimit të veturave.

Nga 65 deputetë sa ishin të pranishëm, 62 vota ishin pro, dhe 2 abstenime.

Me këtë rast, deputeti Nait Hasani tha se me rezoluta nuk po arrihet asgjë, prandaj Kuvendi duhet të marrë vendim për heqjen e monopolit lidhur me shërbimin e homologimit të veturave

---- ----
-----