Ballina Lajme nacionale Kuvendi emëron komisionin për verifikimin e mandatit të deputetëve

Kuvendi emëron komisionin për verifikimin e mandatit të deputetëve

9
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Para pak minutave ka filluar seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës.

Në këto momente në Kuvendin e Kosovës është zgjedhur komisioni i përkohshëm për verifikimin e mandatit të deputetëve.

Nga Lëvizja Vetëvendosje, anëtare e këtij komisioni është propozuar Albulena Haxhiu, ndërsa nga Lidhja Demokratike e Kosovës Armend Zemaj, raporton lajmi.net.

Nga PDK është propozuar Ganimete Musliu, nga koalicioni AAK-PSD Rasim Selmanaj, Lista Serbe, Slavko Simiq dhe Nisma-AKR-PD, Albulena Balaj-Halimi.

Në këtë seancë pritet të bëhet betimi i deputetëve të rijnë, si dhe të zgjidhtë kryetari dhe nënkryetaret.

---- ----
----
-----
-----