Ballina Lajme nacionale Kuvendi cakton seancën, pritet shërbërja dhe shkuarja në zgjedhje

Kuvendi cakton seancën, pritet shërbërja dhe shkuarja në zgjedhje

9
SHPËRNDAJE

Një mbledhje e rëndësishme do të mbaher të hënën.

Drejtoria për media e Kuvendit të Kosovës ka njoftuar përmes një komunikate për mbledhjen e Kryesisë së legjislativit.

Mbledhja do të mbahet të hënën më 5 gusht në ora 11:00.

Në këtë mbledhje të kryesisë do të marrin pjesë edhe kryetarët e grupeve parlamentare.

Në agjendë të diskutimit do të jetë një pikë shumë e rëndësishme: Shpërbërja e Kuvendit të Kosovës, që do të nënkuptojë edhe shkuarja në zgjedhje.

-----