Ballina AKTUALE Kush nuk zbaton vendimet për koronavirus në Serbi, deri në 12 vjet...

Kush nuk zbaton vendimet për koronavirus në Serbi, deri në 12 vjet burg

1116
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Beogradi zyrtar ka paralajmëruar masa të ashpra ndëshkuese ndaj të gjithë atyre që nuk zbatojnë vendimet për të qëndruar në karantinë.

Nëse ndonjë person do të shkelë vetëizolimin si pasojë e koronavirusit dhe për shkak të infektimit të mundshëm të personit tjetër që mund të çojë në përfundim fatal, atëherë do të dënohet deri në 12 vjet burg.

Masat e tilla janë njoftuar sonte nga kryeministrja Ana Brnabiq, pasi Serbia ka shpallur gjendje të jashtëzakonshme për shkak të koronavirusit.

---- ---- ----
-----