Ballina Lajme nacionale Kush janë 8 burrat e shtetit që bënë zgjedhje pa opozitën në...

Kush janë 8 burrat e shtetit që bënë zgjedhje pa opozitën në shekullin e 21?

13
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Tashmë është “vulosur” fati i zgjedhjeve të 30 qershorit dhe qeveria e majtë me mbështetjen edhe të SHBA-BE për procesin zgjedhor, do t’i zhvillojë ato të dielën, ndërsa opozita refuzon të marrë pjesë.

Por, a është Shqipëria shteti i vetëm që ka realizuar zgjedhje pa opozitën në shekullin e 21-të?

Në fakt jo! Kjo pasi, gazetari Klodian Tomorri na njeh me një listë ku bëjnë pjesë 7 burra shteti që sipas tij kanë realizuar një proces të tillë pa rivalë, dhe ku për tre ditë do të përfshihet edhe kryeministri Edi Rama.

Tete burrat e shtetit qe bene zgjedhje pa opozite në shekullin e 21janë: 
1- Bashar Al Asad, president i Sirise
2- Sadam Husein, ish president i Irakut
3- Fidel Kastro, ish president i Kubes
4- Raul Kastro, president i Kubes
5- Kim Jong Un, president i Korese se Veriut
6- Ismail Omar Guelleh, president i Xhibutit
7- Rabuh Mansur Hadi, president i Jemenit
8- Edi Rama, kryeminister i Shqiperise

---- ----
----
-----
-----