Ballina Lajme nacionale Kush është kusheriri i Hazir Borocit që u përfshi në rrahjen me...

Kush është kusheriri i Hazir Borocit që u përfshi në rrahjen me karrige

18
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Njerëzit e Arban Abrashit kërcënuan para se të ndodhte mbledhje ku u shkaktua një përleshje me karrige. Por, në fotografitë e këtij incidenti shihet edhe një kushëri i Hazir Borovcit.

Aty shihet edhe Valdrin Borovci, kushëri i Hazir Borovcit. Hazir Borovci nuk është pajtuar që të intervistohet për këtë dokumentar.

Borovci nuk njihet për politikan që çuditë me ide, por njihet si ai burri që thoshte se kishte folur me Ibrahim Rugovën në varr.

Borovci në tubimin e 27 vjetorit e themelimit të Degës së Tretë të LDK-së në një fjalë rasti para të pranishmëve kishte bërë të ditur se e ka vizituar varrin e presidentit të ndjerë Rugova dhe se ka biseduar me të.

“Presidenti na pyeti se si janë punët, si po shkojnë punët. E informuam për disa çështje, me të cilat nuk dua të ju ngarkojë tash juve”, ka thënë Borovci,

---- ----
-----