Ballina Lajme Bota/Rajoni Kush e sundon botën? Ja 25 vendet më të fuqishme për 2020-n

Kush e sundon botën? Ja 25 vendet më të fuqishme për 2020-n

87
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

SHBA dhe Rusia vijojnë të dominojnë botën, ndërsa shumë vende të tjera po shohin sesi pozicionet e tyre po bien çdo ditë.

----

Në renditjen e publikuare nga “US Neës and Ëorld Report” janë marrë parasysh elementë të tillë si fuqia politike, ushtarake dhe ekonomike,

Renditja është pjesë e studimit vjetor vendet më të mira, i cili bazohet në përgjigjet e 21 mijë personave.

Këto janë 25 kombet më të fuqishme në botë, sipas renditjes së vitit 2020:

----- ----