Ballina Showbiz Kush e ngacmon? Deputetja shqiptare që “çmendi” Parlamentin i zbulon të gjitha...

Kush e ngacmon? Deputetja shqiptare që “çmendi” Parlamentin i zbulon të gjitha (FOTOT)

180
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Dude Balje, deputetja që ka rrëmbyer vëmendjen si simboli i bukurisë dhe feminizmit në Parlamentin e Kosovës, në një intervistë për DW ka folur dhe për ndikimin që ka aspekti të qenit e bukur dhe tërheqëse në politikë.

----

Ajo ka rrëfyer se nuk e ka pasur aspak të lehtë të përballet me komentet rreth fizikut të saj, por me kalimin e kohës i ka pranuar, dhe mendon se nuk është faji i saj, që ka një pamje të mirë dhe vishet modern.

Biseda

Moderatori: Përveç se jeni deputetet jeni dhe nënë e tre fëmijëve, si i shihni ju komentet që kanë të bëjnë me dukjen tuaj fizike, jo vetëm me punën?

Dude Balje: Me thënë të drejtën në fillim nuk ka qenë e lehtë, shumë shpejt e kam kuptu që s’mundesh me luftu me medien, por pastaj e kam pranu këtë situatë shumë mirë. Kam thënë ok kjo është Dude Balaj, ndoshta në dukje jam mirë sepse pamja fizike është përcepsion. Unë vishem shumë modern, unë jam nënë e tre fëmijëve, unë s’mundem me ndryshu veten…Unë s’mundem me ndalu komente, s’mundem me bo asnjë influencë…unë di çka jam, kam tre fëmijë që jam krenare…

----- ----