Ballina Lajme nacionale Kurti s”ka guxim të kandidojë për kryeministër, ja kush e thotë

Kurti s”ka guxim të kandidojë për kryeministër, ja kush e thotë

53
SHPËRNDAJE

Ende nuk dihet se kush do të jetë kryeministër i Kosovës.

Ish-deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Evgjeni Thaç-Dragusha, ka reaguar pas deklaratave të, Albin Kurtit.

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, sot deklaroi se ai nuk e ka të domosdoshme postin e kryeministrit ku vihej në pikëpyetje koalicioni me Lidhjen Demokratike të Kosovës (LDK).

Pas këtyre këtyre deklaratave ka reaguar ish-deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Evgjeni Thaçi-Dragusha, shkruan lajmi.net.

Përmes një postimi në profilin e saj zyrtar në rrjetin social Facebook, Thaçi-Dragusha, ka shkruar se, Kurti nuk ka guxim që të kandidojë për postin e kryeministrit dhe për këtë arsye siç u shpreh ajo, po i përkulet e po i vardiset LDK-së.

Postimi i plotë i Thaçi-Dragushës pa ndërhyrje:

Ska guxim te kandidoje per postin e kryeministrit

Perkulje e vardisje ndaj LDK-se

Mburrje per aderime te personazheve sa qesharake aq edhe tragjike

-----