Ballina Lajme nacionale Kurti flet si kryeministër: S’kam nevojë për tre zëvendësa e 35 këshilltarë

Kurti flet si kryeministër: S’kam nevojë për tre zëvendësa e 35 këshilltarë

16
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Albin Kurti ka vizituar Podujevën.

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër, Albin Kurti, ka vizituar Podujevën, me ç’rast është takuar edhe me qytetarë të kësaj komune.

Sipas Kurtit, vendimi i parë që do të bëjë në qeveri, është zvogëlimi i numrin të ministrive, derisa, ka shtuar se nuk ka nevojë për tre zëvendësa dhe 35 këshilltarë në qeverinë e tij.

Nga Vetëvendosje u zotuan se do të luftojnë pabarazinë, papunësinë si dhe padrejtësinë.

“Përmes shtetit social, zhvillimor dhe të së drejtës Lëvizja do ta luftojë edhe pabarazinë, edhe papunësinë edhe padrejtësinë. Tashmë, ka ardhur dita që qytetarët e shumtë që po na bashkohen e dinë se Kosova nuk mund të vazhdojë më kështu, e duan ndryshimin e kësaj gjendje dhe do ta votojnë masivisht Lëvizjen”.

---- ----
----
----- ----
-----