Ballina LifeBizare Kur jetonin tributë… në kohët moderne (FOTO)

Kur jetonin tributë… në kohët moderne (FOTO)

15
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Është e vështirë të besosh se ka ende fise apo tribu që kanë zgjedhur të jetojnë jashtë normalitetit.

Që teknologjia dhe e jeta e qytetit nuk u bën kurrfarë përshtypjeje, aq sa refuzojnë edhe misionet që kanë për qëllim të mbrojnë apo të ndryshojnë mënyrën e jetesës.

Tradita dhe gjuhë nga më të vjetrat janë karakteristikë e këtyre grupeve që jetojnë në mënyrë të çuditshme, në vende të çuditshme.

---- ----
----
----- ----
-----