Ballina Lajme nacionale “Kur ishin zgjedhjet … në fund të prillit”, puthje dhe batuta midis...

“Kur ishin zgjedhjet … në fund të prillit”, puthje dhe batuta midis Juncker dhe Ramës (Video)

21
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Ka pasur një moment të pikant në konferencën për shtyp mes Edi Ramës dhe Jean Claude Juncker këtë të martë në Bruksel.

Presidenti i Komisionit Evropian pyeti: “Kur mbahen zgjedhjet në Shqipëri… në fund të prillit?

Menjëherë ka ndërhyrë Rama duke i thënë që “zgjedhjet mbahen në qershor”.

Juncker: Do të mbahen zgjedhjet në Shqipëri, në fund të muajit…prill?

Rama: Qershor.

Juncker: Po, domethënë, janë në muajin e fundit pas muajit të fundit…

(Gazetarët qeshin)

Juncker: Ah, po qershor, këto zgjedhje duhet të mbahen, dhe shqiptarët duhet të votojnë.

Në përfundim të konferencës mes të dyve, Rama i ka zgjatur dorën Junckerit, kurse ky i fundit i është afruar dhe e ka puthur në faqe.

ERTV Live🇪🇺

Publiée par Edi Rama sur Mardi 11 juin 2019

---- ---- ----
-----