Ballina Sport Kuqezinjtë përballë Real Madridit në turneun e Zagrebit

Kuqezinjtë përballë Real Madridit në turneun e Zagrebit

15
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Shqipëria U-19, e drejtuar nga trajneri Nevil Dede, do të marrë pjesë në “International Memorial Tournament që do të zhvillohet në Zagreb nga data 8 deri në 11 gusht.

Në këtë edicion të 17-të të këtij kompeticioni do të marrin pjesë 8 skuadra të ndara në 2 grupe, A dhe B.

19-vjeçarët kuqezi janë shortuar në Grupin A së bashku me Dinamo Zagrebin, Real Madridin dhe Olimpija Ljubjanën.

Grupi B përbëhet nga Kroacia U-19, Fejnordi, Grasshopers dhe japonezët e Cerezo Osakas.

Shqipëria do të debutojë në këtë turne kundër Real Madridit në datën 8 gusht, duke filluar nga ora 16:30.

Ditën e dytë, më 9 gusht do të përballet me Dinamo Zagrebin, me ndeshjen që fillon në orën 18:15.

Faza në grupe mbyllet më 10 gusht me ndeshjen kundër sllovenëve të Olimpija Ljubjanës, po në orën 18:15.

Ditën e diel, në datë 11 gusht, do zhvillohen ndeshjet finale.

Trajneri Dede do ta grumbullojë skuadrën në Shkodër në datë 4 gusht, ku do të zhvillojë dy seanca stërvitore, për të udhëtuar më datë 6, në mëngjes, drejt Kroacisë, ku do të zhvillojë edhe dy seanca të tjera përpara fillimit të turneut.

 

The post Kuqezinjtë përballë Real Madridit në turneun e Zagrebit appeared first on Lajmi i Fundit – Lajme.

---- ----
----
-----
-----