Ballina Sport Kumbulla dhe Rrahmani në telashe, Verona futet në karantinë për shkak të...

Kumbulla dhe Rrahmani në telashe, Verona futet në karantinë për shkak të koronavirusit

82
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Lojtari i Shqipërisë Marash Kumbulla dhe ai i Kosovës Amir Rahmani, të cilët janë pjesë e Veronës do të duhet që të mbyllen në karantinë, për shkak të rrezikut nga koronavirusi.

Në Serie A, rasti i fundit pozitiv për COVID-19 është ai i Manolo Gabaiadini-t, sulmuesit të Sampdorias. Tashmë e gjithë skuadra e Sampdorias është në karantinë, por duke qenë se edhe Verona ka zyrtarizuar pak parë vendimin për të izoluar të gjithë skuadrën, ata dot ë duhet të vetëizolohen.

“Hellas Verona njofton, se pasi u njoh me komunikatën e Sampdorias lidhur me daljen pozitiv në testet e COVID-19 të futbollistit Manolo Gabiadini, se ndërpret çdo aktivitet dhe se do të nisë marrjen e masave të duhura,” thuhet në komunikatën e klubit italian.

---- ---- ----
-----