Ballina Lajme nacionale Kujdes: Policia e Kosovës me veturë luksoze patrullon në Autostradën “Arbër Xhaferi”

Kujdes: Policia e Kosovës me veturë luksoze patrullon në Autostradën “Arbër Xhaferi”

50
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Me vetura civile dhe luksoze, Policia e Kosovës po patrullon në Autostradën “Arbër Xhaferi”.

Tani më në autostradën “Arbër Xhaferi” mund të shihni patrulla të policisë me automjete të fuqishme.

Organet e rendit dhe ligjit po i përdorin këto makina për të ndaluar shkelësit e ligjit në autostradë.

Pjestarët e këtij njësiti kanë bërë të ditur se ka pasur raste kur kanë ndaluar vetura ë kanë qenë duke ecur deri në 300 kilometra në orë.

Krejt kjo është bërë që të ndalohen shkelësit më të mëdhenj të rregullave të trafikut.

---- ----
----
-----
-----