Ballina Lajme nacionale “Kujdes në ushqim gjatë sezonit veror”

“Kujdes në ushqim gjatë sezonit veror”

27
SHPËRNDAJE

Gjatë sezonës së verës duhet të kemi kujdes të shtuar në ushqim.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë thirrje për kujdes të shtuar gjatë ditëve të nxehta.

IKSHPK edhe sot u ka bërë thirrje qytetarëve që gjatë sezonit të verës të kenë kujdes gjatë gatimit, ruajtjes dhe shpërndarjes së ushqimit.

Sipas institutit, pakujdesia shkakton epidemi me rrezik për jetën e qytetarëve

Njoftimi i plotë:

Qytetarë të nderuar!

Jemi në sezonin e verës! Kujdes gjatë gatimit, Ruajtjes dhe shpërndarjes së ushqimit!

Kujdes! Mund të jeni pre e helmimeve me
ushqim!

MOS HANI USHQIM KUDO!
PAKUJDESIA SHKAKTON EPIDEMI ME RREZIK PËR JETÊN E QYTETARËVE!

-----