Ballina AKTUALE Kujdes gjatë vozitjes së veturave

Kujdes gjatë vozitjes së veturave

3566
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Të gjithë pjesëmarrësit në trafik të kenë kujdes, në veçanti nga drejtuesit e automjeteve, që t’u përshtaten kushteve të rrugës pas reshjes së borës.

Kujdesi maksimal i pjesëmarrësve në trafik është i domosdoshëm për të shmangur aksidentet dhe në këtë mënyrë të krijohet një siguri më e madhe në trafikun rrugor.

----

Bora e cila sot mbuloj vendin tonë, ka sjellur edhe aksidentin e parë në magjistralen Bujanoc-Gjilan, konkretisht afër Ujësjellesit në Bujanoc.

Apelohet për të gjithë shoferët që të kenë kujdes të shtuar për shkak të të reshurave atmosferike – dëborës./BujanociNet/

----- ----