Ballina Lajme nacionale Kuçi:Vetëvendosje është shembull që nuk duhet ndjekur

Kuçi:Vetëvendosje është shembull që nuk duhet ndjekur

11
SHPËRNDAJE

Naytra Kuçi, ka thumbuar VV.

Kandidatja për deputete nga PSD, Natyra Kuçi në Blic Intervistë ka thënë se Vetëvendosje është shembull që nuk duhet ndjekur, sa i përket ndërrimit të qëndrimeve dhe se partia e saj nuk do t’i ndjekë hapat e tyre.

‘Kjo mënyrë e politikëbërjes e tregon një fundosje dhe është shembull që nuk duhet të ndjeket për ndërrim të qëndrimeve. PSD është një parti që nuk duhet me i ndjekë hapat i VV’së, sepse për atë kemi dalë’’

‘Ata i ndërruan qëndrimet, qoftë për ndeshjen e Kosovës, për votat e Serbisë, Bashkimin Kombëtar, karshi momentit kur atyre u duhen votat dhe për mua me të vërtetë është shqetësuese’’, ka thënë Kuçi.

‘Albin Kurti përshtatet vetëm se a i duhen votat dhe në cilën fazë është. Kur kishte frikë se do i humbiste votat, nuk e përmendi as Kosovën as ekipin’’