Ballina LifeBizare Ku flenë pilotët dhe ekuipazhi gjatë fluturimeve të gjata

Ku flenë pilotët dhe ekuipazhi gjatë fluturimeve të gjata

88
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

A keni menduar ndonjëherë se ku pushojnë pilotët dhe shoqëruesit gjatë fluturimeve të gjata pasi të jenë jashtë detyrës?

Zach Griff, një udhëtar me kohë të plotë dhe një analist udhëtimi në “The Points Guy”, ka shpërndarë kohët e fundit pamje interesante në llogarinë e tij në Instagram duke zbuluar se si duket “pushimi i ekuipazhit”, ku ekuipazhi i fluturimit fle.

“The Points Guy është një markë globale dhe një uebsajt i krijuar për të ndihmuar lexuesit të maksimizojnë përvojat e tyre të udhëtimit. Si pjesë e punës sime, unë jam gjithmonë duke udhëtuar nëpër botë, duke kontrolluar aeroplanë të rinj, aeroporte, hotele dhe më shumë. Unë gjithmonë raportoj për aventurat e mia dhe gjithçka që ndodh në industrinë e udhëtimeve. Unë publikoj artikuj. Unë kam qenë në mbi 55 vende dhe kam udhëtuar më shumë se 200,000 milje vitin e kaluar në mbi 100 fluturime”, tha Zach.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zach Griff (@_zachgriff)

Kjo hapësirë është jashtë kufijve për pasagjerët dhe është vendi ku pilotët dhe shoqëruesit e fluturimit flenë gjatë fluturimeve të gjata ndërkombëtare. Pjesa më e ftohtë? Ndodhet lart mbi kuvertën e pasagjerëve, transmeton rtv21.tv.

Me sa duket, ka një derë misterioze të vendosur deri në pjesën e pasme pranë galerisë së madhe të trajnerëve. “Disa mund të mendojnë se kjo çon në një dollap ose në tualet”, shpjegon Zach në artikullin e tij .

“Në vend të kësaj, hapni derën dhe do të gjeni një sërë shkallësh që çojnë deri tek pjesa tjetër e ekuipazhit. Por kini kujdes, ngjituni shumë shpejt dhe do të godisni kokën – është një pjesë e ngushtë. Sapo të mbërrishë lart, do të gjesh gjashtë shtretër”.

Ekzistojnë detektorë tymi, aparate për fikjen e zjarrit, elektrik dore dhe kontejnerë të lëvizshëm të oksigjenit për t’u përdorur në raste urgjente. Ka edhe sende komoditeti, të tilla si prizat e rrymës, një pasqyrë e vogël, grepa pallto dhe një telefon për të thirrur stacionet e tjera të stjuardesës./21Media

The post Ku flenë pilotët dhe ekuipazhi gjatë fluturimeve të gjata appeared first on RTV21.

---- ----
----
-----
-----