Ballina Lajme nacionale KSI sot do të vendos nëse do të ketë masa të reja...

KSI sot do të vendos nëse do të ketë masa të reja kufizuese

29
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral - -------

Për shkak të rritjes së numrit të të prekurve nga virusi korona javën e fundit, Komisioni i Sëmundjeve Infektive (KSI) sot pritet të mbajë mbledhje të jashtëzakonshme për të diskutuar nëse do vendosen masa të reja kufizuese.

Autoritetet shëndetësore më herët kanë thënë se të gjitha opsionet janë të hapura. Ndërsa ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe për sot ka paralajmëruar konferencë për shtyp.

Ndërsa rriten numrat dhe diskutohen masat Maqedonia e Veriut ende nuk ka vaksina për qytetarët.

Vendi aktualisht ka 11.889 raste aktive me virusin korona, ndërsa numri i personave të diagnostikuar me Covid-19 ka shkuar në 113.929, prej të cilëve 98.676 janë shëruar. Nga komplikimet e shkaktuara nga Covid-19 jetë kanë ndërruar 3.364 pacientë.

The post KSI sot do të vendos nëse do të ketë masa të reja kufizuese appeared first on KOHA.

---- ----
-----