Ballina AKTUALE Kryetari i KKSH-së Ragmi Mustafa, uron Albin Kurtin pas zgjedhjes së tij...

Kryetari i KKSH-së Ragmi Mustafa, uron Albin Kurtin pas zgjedhjes së tij Kryeministër

15
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Me rastin e zgjedhjes së Albin Kurtit si Kryeministër i Kosovës, Kryetari i KKSH-së, Ragmi Mustafa, ka uruar zotin Kurtin për marrjen e postit të Kryeministrit.

I nderuari z. Albin Kurti

Me rastin e zgjedhjes Tuaj Kryeministër i Republikës së Kosovës dhe kabinetit Tuaj qeveritar nga Parlamenti i Republikës së Kosovës përcjellë urimet më të sinqerta të shqiptarëve të Luginës së Preshevës dhe Këshillit Kombëtar Shqiptar.

Me bindjen se me seriozitetin dhe vëmendjen e nevojshme do të shqyrtoni kërkesat legjitime të shqiptarëve të Luginës së Preshevës.

Besimplotë se çështjen e shqiptarëve të Luginës ta bëni fakt në procesin e dialogut Kosovë-Serbi dhe krahas një zgjidhje gjithëpërfshirëse edhe shqiptarët e Luginës të realizojnë ambiciet politike.

Urime e iu prift e mbara.

---- ----
----
-----
-----