Ballina Lajme Kryetar i Organizatës “Shpresa”, Nevzad Lutifu: Lavdi dëshmorëve të UÇPMB-së, mirënjohje për...

Kryetar i Organizatës “Shpresa”, Nevzad Lutifu: Lavdi dëshmorëve të UÇPMB-së, mirënjohje për jetë ish ushtarëve të kësaj ushtrie.

31
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Kryetari i organizatës rinore Shpresa, sot me një status, ka përkujtuar ditën e daljes së UÇPMB-së në skenë, në të njejtën kohë ditën e rënjës së lavdishme të dy martirëve, vllezërit Saqipi dhe dëshmori Besim Faiku.

Në fjalimin e tij në tubimin për nder të heronjëve tane, ai theksoi:

Ish ushtarët e UÇPMB-së, e mbollën një pemë në këtë vend e cila quhet LIRI, e që ne të gjithë po jetojmë nën hijen e kësaj peme.

Kjo pemë nuk thahet asnjëherë sepse atë e ujitën me gjak dëshmorët e këtij vendi.

Lavdi dëshmorëve të UÇPMB-së, mirënjohje për jetë ish ushtarëve të kësaj ushtrie.

---- ----
----
----- ----
-----