Ballina Lajme Bota/Rajoni Kryeministri rus infektohet me koronavirus, Putin mbështet propozimin e tij

Kryeministri rus infektohet me koronavirus, Putin mbështet propozimin e tij

28
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Moskë- Kryeministri rus Mikhail Mishustin është prekur nga Covid-19. Sipas asaj që raportohet në mediat ndërkombëtare shkruhet se Mishustin i tha Presidentit Vladimir Putin të enjten se ai ishte diagnostikuar me koronavirusin e ri.

Duke folur në një takim televiziv, Mishustin sugjeroi që Zëvendës Kryeministri i Parë Andrey Belousov duhet të shërbejë tashmë si kryeministër në mungesë të tij. Putin mbështeti propozimin e tij.

----

Rusia deri më tani ka regjistruar 106.498 raste me covid-19 dhe 1,073 vdekje të shkaktuara nga virusi.

----- ----