Ballina Lajme nacionale Kryeministri në dorëheqje: Dialogu të rifillojë pa kushte, ne jemi të gatshëm

Kryeministri në dorëheqje: Dialogu të rifillojë pa kushte, ne jemi të gatshëm

9
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka thënë se dialogu midis Kosovës dhe Serbisë duhet të rifillojë pa kushte.

Ai ka thënë se Kosova është e gatshme për falje dhe pajtim.

“Kosova ndan interesin strategjik me Shtetet e Bashkuara për paqe dhe stabilitet në Ballkan, që arrihet kur Kosova dhe Serbia njohin njëra-tjetrën me kufijtë ekzistues”.

Më poshtë mund ta lexoni shkrimin origjinal të tij në gjuhën angleze.

---- ----
----
----- ----
-----