Ballina Lajme Bota/Rajoni Kryeministri Johnson, babai për herë të pestë në moshën 55 vjeçare

Kryeministri Johnson, babai për herë të pestë në moshën 55 vjeçare

29
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Kryeministri Johnson do të bëhet përsëri baba në moshën 55-vjeçare. Partnerja e Boris Johnson, Carrie Symonds është shtatzënë dhe çifti njoftoi se u fejuan.

“Kryeministri dhe zonjusha Symons janë shumë të lumtur të njoftojnë rreth fejesës së tyre dhe se janë në pritje të bebes në fillim të verës”, deklaroi zëdhënësi. Ata kanë filluar bashkëjetesën që nga korriku dhe e kanë adoptuar një qen me emrin Dilyn.

Fëmija i fundit i lindur nga një kryeministër në krye i përkiste David dhe Samantha Cameron, të cilën e mirëpritën në familjen e tyre Florence Rose Endellion në gusht të vitit 2010.

Partnerja e kryeministrit është një ish-drejtuese e komunikimit për Tories. 55-vjeçari Johnson, tashmë ka katër fëmijë të rritur me gruan e tij të dytë Marina Ëheeler; çifti u martua para 25 vjetësh por tani janë të ndarë.

---- ----
----
-----
-----