Ballina Lajme nacionale Kryeministri Hoti raporton në Kuvend

Kryeministri Hoti raporton në Kuvend

12
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka filluar raportimin e tij  në Kuvend për 100 ditëshin e qeverisjes së tij.

Me kërkesë të Lëvizjes Vetëvendosje, Hoti raporton para ligjvënësve nga përballja me pandeminë COVID-19, gjendjen sociale dhe ekonomike të qytetarëve të vendit dhe bizneseve, dialogu me Serbinë dhe subjektivitetin ndërkombëtar të Republikës së Kosovës.

The post Kryeministri Hoti raporton në Kuvend appeared first on RTV21.

---- ----
----
----- ----
-----