Ballina Lajme nacionale Kryeministri Haradinaj pret në takim ministrin gjerman të Shëndetësisë

Kryeministri Haradinaj pret në takim ministrin gjerman të Shëndetësisë

17
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Ramush Haradinaj takohet me Ministrin gjerman të Shëndetësisë.

Kryeministri Ramush Haradinaj ka pritur në takim ministrin Federal të Gjermanisë për Shëndetësi, Jens Spahn, raporton Ekonomia Online. Në fillim të takimit mediet janë lejuar të marrin vetëm pamje.

Më pas Spahn bashkë me ministrin e Shëndetësisë së Kosovës, Uran Ismaili do të nënshkruajnë një marrëveshje bashkëpunimi ndërmjet Kosovës dhe Gjermanisë në fushën e shëndetësisë.

---- ---- ----
-----