Ballina Lajme nacionale Kriza në Telekom, Zeka tregon se kush e shkatërroi këtë kompani

Kriza në Telekom, Zeka tregon se kush e shkatërroi këtë kompani

11
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Vazhdojnë debatet për krizën në Telekom.

Milaim Zeka thotë se kishte pritur një përgjigje nga Agron Mustafa për financimin ose jo të një projekti që kishte dorëzuar në PTK.

Ish Kryeshefi i PTK-së Agron Mustafa dhe Nënkryetari i Komisionit Hetimor Parlamentar për gjendjen e PTK-së Milaim Zeka në RTV Dukagjini, debatuan për degradimin e kësaj ndërmarrje publike.

Deputeti Zeka vlerësoi se shkatërrimtari kryesor i PTK-së ishte Agron Mustafa i cili vepronte në bazë të urdhrave të PDK-së.

“PTK-në e shkatërruan PDK së bashku me LDK-në ndërsa nga faktet që unë posedoj, shkatërrimtari numër një është Agron Mustafa, i cili nuk ka bërë asnjë vepër penale pasi çdo gjë ka bërë me urdhër të udhëheqjes së PDK-së”, tha ai.

Kryetari i partisë më të re në Kosovë (PEK) ka thënë se drejtuesit e PTK-së kanë dhënë para të mëdha për mediat duke u munduar t’i blejë ato.

“Të gjithë drejtorët e në mënyrë të veçantë Agroni kanë dhënë donacione paushall dhe janë munduar t’i blejnë mediat. Kurrë nuk kam mundur ta kuptojë pse i janë dhënë Eroll Belegut 28 mijë euro”.

Zeka deklaroi se ka fakte që zyrtarë të PTK-së kanë shpenzuar para edhe për qejfe të veta siç është marrja e veturave të shtrenjta me qira për vizita në Shqipëri, përcjell Telegrafi.

Zeka ka thënë se ka iniciuar një hetim parlamentar edhe për keqpërdorimet në televizionin publik e sipas tij do të vazhdohet edhe me një hetim nga keqpërdorimet në KEK.

---- ----
-----