Ballina Lajme Bota/Rajoni Kriza/  EasyJet njofton shkurtimin e e 1/3 e stafit

Kriza/  EasyJet njofton shkurtimin e e 1/3 e stafit

53
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Kompania ajrore britanike “EasyJet” njoftoi sot shkurtimin e 4 500 vendeve pune, rreth një e treta e efektivëve të saj, me qëllim për t’i bërë ballë pasojave nga pandemia e koronavirusit.

“EasyJet”, aktiviteti i të cilit është ndërprerë që prej disa javësh, synon të ruajë financat dhe të përshtatet me një trafik ajror më të ulët për një periudhë të gjatë.

----

Kompania i bashkohet konkurrentëve të saj “British Airways”, “Ryanair” apo “Virgin Atlantic”, të cilat kanë njoftuar shkurtime të vendeve të punës së fundit.

----- ----