Ballina Lajme nacionale Kritike situata në Greqi, pritet që sot të regjistrohen 3,000 raste të...

Kritike situata në Greqi, pritet që sot të regjistrohen 3,000 raste të reja me Covid-19

9
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
Autoritetet e Shëndetit në Greqi po shqetësohen për shifrat në vijim pasi ditët e fundit vendi ka regjistruar rekorde “të zeza”.

Mediat në Greqi raportojnë se deri pasdite, rastet me Covid-19 në vend arritën në 2,000. Kështu, rastet e sotme mund të jenë më të ulëta se dje, por mund edhe t’i afrohen shifrave të djeshme apo edhe të kalojnë 3,000 të infektuar.

Në të njëjtën kohë, qeveria është duke u foksuar në hapjen graduale të vendit. Duke mbajtur parasysh situatën epidemiologjike, qeveria e vendit do të procedojë në hapjen graduale për të lejuar sërish njerëzit jashtë.

Kjo do të thotë se limiti i 2 km për ecje apo sporte do të hiqet dhe do të lejohet edhe dalja me makinë. sb/abcnews.al/

The post Kritike situata në Greqi, pritet që sot të regjistrohen 3,000 raste të reja me Covid-19 appeared first on Abc News.

---- ----
-----