Ballina Showbiz Kritika, TVSH në ndërrimin e viteve jep muzikë serbe

Kritika, TVSH në ndërrimin e viteve jep muzikë serbe

13
SHPËRNDAJE

Një skandal i vërtetë u shfaq mbrëmë në Radio Televizionin Shqiptar në natën e ndërrimit të viteve.

Në vend që të transmetohet  dhe festohet me muzikë të pastër shqipe, aty dëgjohet muzikë muzikë serbe.

Nje fakt i tille është i patolerueshem pikërisht në një nga televizionet kryesore shqiptare në Tiranë që është pasqyrë e ekranit shqiptar.

Deri pak vite me pare por edhe aktualisht RTSH i ka kushtuar nje buxhet te konsiderueshem programit te nderrimit te viteve ndersa te ardhurat jane siguruar nga taksat qe paguajne qytetaret.

The post Kritika, TVSH në ndërrimin e viteve jep muzikë serbe appeared first on LajmiFundit – Lajmet e Fundit nga Shqiperia.

-----