Ballina Sport Krasniqi fiton me nokaut në raundin e tretë ndaj Bosel dhe shpallet...

Krasniqi fiton me nokaut në raundin e tretë ndaj Bosel dhe shpallet Kampion Bote

95
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Robin Haxhi Krasniqi fiton me nokaut në raundin e tretë ndaj Bosel dhe shpallet Kampion Bote, ne  IBO dhe WBA. Kështu Krasniqi mori titullin kampion bote. Kujtojmë se kjo ishte hera e tretë që Krasniqi ndeshej për titullin kampion bote.

Dy raundat e parë po ashtu ishin më të mirë për Krasniqin derisa në raundin e tretë Bosel kërkonte ta gjente më lirë junikasin por që nuk ja doli, pasi që Krasniqi goditi dhe pas dy tentimeve e rrëzoi atë.Bosel ishte kampion bote por nuk arriti që ta mbronte këtë titull.

Robin Krasniqi ka treguar formë të mirë sivjet duke fituar disa ndeshje. Sonte është ndeshja e karrierës së tij.

---- ----
----
----- ----
-----