Ballina Lajme nacionale Kossnet kritikon disa parti për këtë qasje ndaj votuesve

Kossnet kritikon disa parti për këtë qasje ndaj votuesve

18
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Disa parti kanë marrë kritika nga ambasadori Kosnett.

Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Philip Kosnett, ka thënë se disa parti kanë filluar të përdorin taktika të fshehta të frikësimit ndaj votuesve në Republikën e Kosovës.

“Jam i shqetësuar për zërat se disa parti kanë filluar të përdorin taktika të frikësimit dhe të fshehta për të reduktuar konkurencën apo për t’ua larguar të drejtën e votës”, ka shkruar Kosnett në llogarinë e tij në Twitter.

“Popull i Kosovës: nëse dikush kërkon të ua minojë demokracië, ngriteni zërin”

---- ----
----
----- ----
-----