Ballina Lajme nacionale Kosovës i nevojitet një buxhet zhvillimor

Kosovës i nevojitet një buxhet zhvillimor

12
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Bajrami: Kemi numrat e mjaftueshëm në kuvend edhe për buxhet.-Murati: Qeveria nuk do t’i ketë numrat për buxhetin

Qeveria ka miratuar planin për zbatimin e marrëveshjes së arritur në Shtëpinë e Bardhë midis Kosovës dhe Serbisë për normalizim ekonomik midis dy shteteve. Zëvendëskryeministri, Driton Selmanaj, tha se janë listuar të gjitha obligimet institucionale që dalin nga kjo marrëveshje.
Ndjekim deklaratën e zëvendëskryeministrit Selmanaj./21Media

 

The post Kosovës i nevojitet një buxhet zhvillimor appeared first on RTV21.

---- ----
----
-----
-----